Prelegenci

Na przeszło dwudziestu salach wystąpi

ponad siedemdziesięciu ekspertów!

prof-andrzej-frydrychowski

prof. Andrzej Frydrychowski

Temat wykładu:

Choroby sercowo-naczyniowe
(wspólny wykład z dr Michałem Lange)

Chirurg, specjalista medycyny holistycznej, akupunktury i fizjologii klinicznej. Prezes Zarządu TLMZ. Autor ponad 160 publikacji naukowych. Medycyną holistyczną i refleksoterapią zajmuje się ponad 45 lat.

dr-michal-lange

dr Michał Lange

Temat wykładu:

Choroby sercowo-naczyniowe
(wspólny wykład z prof. Andrzejem Frydrychowskim)

Publicysta, naukowiec, wykładowca akademicki. Współautor książek medycznych z serii SkutecznieWyleczyc.pl.

krzysztof-krupka

dr Krzysztof Krupka

Temat wykładu:

Integracyjne podejście do terapii. Rola umysłu i emocji w utrzymaniu dobrego zdrowia.

Specjalista chorób wewnętrznych, neurologii i rehabilitacji. Ordynator oddziału rehabilitacji w szpitalu w Krakowie. Nauczyciel akademicki. Ma 30-letnie doświadczenie w medycynie chińskiej
i ziołolecznictwie.

bozena-kilarski

dr Bożena Kilarski

Temat wykładu:

Profilaktyka i podstawy leczenia chorych na raka.

Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej. Pracowała na Uniwersytecie w Düsseldorf jako anastezjolog, gdzie zrobiła doktorat i specjalizację. W 1986 r. została zastępcą ordynatora oddziału Intesywnej Terapii i Anestezjologii. Pod koniec lat 90. zmuszona sytuacją zaczęłam szukać dodatkowych, alternatywnych metod leczenia. Równolegle do pracy w szpitalu otworzyłam prywatną praktykę komplementarnej biologicznej terapii nowotworów w Rheine. Cały czas rozwijam swoją działalność dalej się szkoląc w najnowszych terapiach i trendach komplementarnej biologicznej terapii nowotworów.

niedzwiecki

dr Aleksandra Niedźwiecki

Temat wykładu:

Suplementacja? Tak, ale jaka? 

Od blisko 30 lat jest dyrektorem Instytutu Badawczego Dr. Ratha w Kalifornii.

Dr Niedźwiecki prowadziła przełomowe badania w zakresie biologii molekularnej, procesów starzenia, metabolizmu komórkowego, chorób nowotworowych i układu krążenia.

larysa-sotnikova

dr Larysa Sotnikova

Temat wykładu:

Optymalizacja stanu zdrowia układu hormonalnego - Heath Coach, nowe podejście. 

Doktor nauk medycznych, ginekolog, profesor Syberyjskiego Państwowego Uniwersytetu Medycznego, Prezes „Interdyscyplinarnego Stowarzyszenia Specjalistów Medycyny Przeciwstarzeniowej", Dyrektor Naukowo-Klinicznego Centrum Zdrowia Hormonalnego (Tomsk), autor modelu efektywnego praktycznego zastosowania technologii medycyny spersonalizowanej, Przewodnicząca Międzyregionalnej Organizacji Pożytku Publicznego na Rzecz Praw Pacjentów „Związek niezależnych ekspertów".

jurkowska

mgr Halina Jurkowska

Temat wykładu: 

Badania nad adaptogenami w utrzymaniu zdrowia psychicznego i energii życiowej.

Certyfikowany specjalista terapii Anti-Age, pod kierownictwem prof. Larisy Sotnikovej. Wykładowca na kursach w  Instytucie Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych w Warszawie i Łodzi. Współorganizator kursu specjalista terapii Anti-Age z prawem wykonywania zawodu w RP.  W 2016 r nagrodzona przez  Stowarzyszenie Diabetyków Polskich Zarząd Główny odznaczeniem przez Ministerstwo Zdrowia RP za szczególne zasługi w rozwoju Stowarzyszenia oraz niesienie szczytnej  idei pomocy ludziom chorym na cukrzycę w Polsce.
Autor wielu artykułów publicystycznych i informacyjnych oraz przekładów badań nad adaptogenami Instytutu Biolit.

paul-clayton

prof. Paul Clayton

Farmakolog kliniczny, wykładowca uniwersytecki. Ukończył z wyróżnieniem specjalizację Farmakologia Medyczna na uniwersytecie w Edynburgu. Były przewodniczący forum ds. żywności i zdrowia (Wielka Brytania). Starszym doradca naukowy przy brytyjskim komitecie ds. bezpieczeństwa leków. Współpracuje z lekarzami i naukowcami klinicznymi w klinikach w wielu krajach projektując i nadzorując badania przedkliniczne oraz kliniczne interwencje farmakologiczno – dietetyczne. Autor wielu książek i publikacji na temat wpływu substancji zawartych w pożywieniu i ich wpływu na zachowanie oraz poprawę zdrowia.

nowak

Zbigniew Tomasz Nowak

Temat wykładu:

Przełom w leczeniu miażdżycy i chorób serca.

Znawca roślin leczniczych, od ponad 30 lat popularyzuje wiedzę z zakresu ziołolecznictwa, apiterapii i zdrowej diety. Autor ponad 70 książek (w tym wielu bestsellerów), przeszło 1500 artykułów prasowych i kilkuset audycji radiowych o tej tematyce. Ekspert w popularnych programach telewizyjnych. Uhonorowany prestiżowym odznaczeniem „Zasłużonemu – Polskie Towarzystwo Lekarskie”, przyznawanym wybitnym osobowościom działającym na rzecz medycyny.

prof-bozena-muszynska

prof. Bożena Muszyńska

Profesor nauk medycznych i nauk o zdrowiu na Wydziale Farmaceutycznym Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest farmaceutą klinicznym, mikologiem i botanikiem. Członek Polskiego Towarzystwa Mikologicznego i wiceprzewodnicząca Sekcji Mykologii Lekarskiej.

lek-andrzej-wieckowski

lek. med. Andrzej Więckowski

Temat wykładu:

Nowe spojrzenie na leczenie chorób autoimmunologicznych, nowotworów i hashimoto. 

Praktyk z prawie 50-letnim doświadczeniem zawodowym. Łączy w pracy wiedzę z zakresu medycyny akademickiej z tradycyjnymi metodami leczenia, konsultując w ramach Ośrodka Medycyny Zintegrowanej Holistic Vital.

dr-marek-roland

dr Marek Roland

Temat wykładu:

Nie ma chorób nieuleczalnych. Dopóki człowiek żyje jest szansa na jego wyzdrowienie.

Twórca Diety Niskiej Entropii i Metody Niskiej Entropii które są niezwykle efektywne i mogą znacznie poprawić zdrowie, wygląd, wagę ciała, wytrzymałość, odporność na infekcje, zwiększyć IQ
o 20 punktów i spowolnić starzenie się o 40%. Mogą też zapobiec i odwrócić choroby zwyrodnieniowe w tym raka, migreny, cukrzycę, łuszczycę, zapalenie stawów, stwardnienie rozsiane, zaburzenia autoimmunologiczne i wiele innych.

dr-michal-mularczyk

dr Michał Mularczyk

Temat wykładu: 

Mózg czy jelita, co steruje człowiekiem?
(wspólny wykład z Anną Bochenek-Mularczyk)

Jest absolwentem Warszawskiej Akademii Medycznej. W Centrum Badawczym Współczesnej Terapii kieruje sekcją zajmującą się wpływem czynników cywilizacyjnych na rozwój chorób układu krążenia. Jest szefem Katedry ds. Edukacji Społecznej Na Rzecz Zdrowia w Polskiej Akademii Zdrowia. Ma bogate doświadczenie w leczeniu stanów nagłych, które zdobywał w Klinikach Kardiologii w wiodących ośrodkach medycznych (m.in.: w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA i Wojskowym Instytucie Medycznym).

bochenek-mularczyk

Anna Bochenek-Mularczyk

Temat wykładu:

Mózg czy jelita, co steruje człowiekiem?
(wspólny wykład z dr Michałem Mularczykiem)

W 1994 roku ukończyła Warszawską Akademię Medyczną (obecnie Warszawski Uniwersytet Medyczny). Do 2005r. pracowała na stanowisku starszego asystenta w Klinice Gastroenterologii i Chorób Metabolicznych Instytutu Żywności i Żywienia. W latach 2002-2005 była kierownikiem Sekcji Badań Klinicznych w Centrum Leczenia Chorób Cywilizacyjnych. Od 2005r. jest dyrektorem Centrum Badawczego Współczesnej Terapii – ośrodka, którego celem jest rozpowszechnianie nowych form terapii z naciskiem na dietetyczne leczenie chorób cywilizacyjnych (głównie autoimmunologicznych i metabolicznych).

jacek-safuta

Jacek Safuta

Temat wykładu:

Jak codziennie być na zdrowej diecie i ucztować.

Autor książek i publikacji w czasopismach związanych ze zdrowym stylem życia, wykładowca, pasjonat zdrowia, w prawdziwym świecie prowadzi Warsztaty Zdrowia, a na Facebooku stronę i grupę „Neo – mit chorób nieuleczalnych i wielki biznes”.

mieczyslaw-pasowicz

prof. dr hab n. med. Mieczysław Pasowicz

Temat wykładu:

Komórki macierzyste - nowe wyzwania dla długowieczności.

Wybitny specjalista w dziedzinie kardiologii, który swoją karierę rozpoczął na prestiżowym Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w 1983 roku. Od tego czasu jego pasja i zaangażowanie w badania serca oraz profilaktykę chorób sercowo-naczyniowych nie znają granic. Posiada imponujący zestaw tytułów i certyfikatów, w tym FACC i FESC, co świadczy o jego ekspertyzie w dziedzinie kardiologii.

ewa-klodzinska

dr hab. Ewa Kłodzińska

Temat wykładu:

Nowoczesne metody wyznaczania długości telomerów oraz badanie aktywności komórek macierzystych.

Specjalista chemii analitycznej, technik chromatograficznych i elektroforetycznych
z wykorzystaniem ich w diagnostyce medycznej. Obecnie Kierownik Pracowni Zaburzeń odżywiania komórkowego i aktywności komórek macierzystych w Klinice Długowieczności oraz Instytucie Medycyny Innowacyjnej Sp z o.o
w Krakowie, Biegły sądowy z zakresu badań chemicznych i kryminalistycznych przy SO
w Warszawie, Ambasadorka Fundacji WHLF.

glowacka

dr hab. Anna Głowacka

Temat wykładu:

Zagrożenia dla zdrowia ukryte w wybranych.

Emerytowany profesor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Prowadzi wykłady w Instytucie Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych z bezpieczeństwa żywienia i żywności oraz wybranych zagadnień medycyny ekologicznej. Współpracuje również z Fundacją Zdrowia dr Ratha prowadząc akcje edukacyjne w szkołach, przedszkolach, uniwersytetach trzeciego wieku na temat zagrożeń ukrytych w żywności.

lek-marek-wysocki

lek. Marek Wysocki

Temat wykładu:

Borelioza - praktyczne doświadczenia terapeutyczne.

Gabinet Marka Wysockiego specjalizuje się w pomaganiu potrzebującym w procesie zapobiegania chorobom, odzyskiwaniu zdrowia podczas choroby oraz po jej wystąpieniu przy jednoczesnym zredukowaniu potrzebnych wydatków. Istotę ludzką traktuje jako całościowy, dostosowujący się, samoregulujący, twórczy system biologiczny. Jego zadaniem jest niesienie pomocy w mobilizacji i stymulacji zdolności samoregulacyjnych naszego organizmu.

jacek-kurek

dr Jacek Kurek

Temat wykładu:

U źródeł tajemnicy zachwytu.

Historyk, animator kultury. Zainteresowania badawcze skupia wokół historii kultury, zwłaszcza związanej z szeroko rozumianą muzyką rockową i jej pograniczami. Zwolennik interdyscyplinarnego podejścia do nauki. Wykłady prowadzi autorską metodą nauczania przez zachwyt, łącząc naukę i sztukę. W 2019 r. otrzymał odznakę Zasłużony dla Kultury Polskiej.

kociolek

dr n. med. Aneta Kościołek

Temat wykładu:

Istotny wpływ  kwasów omega - 3 na pracę mózgu i choroby układu nerwowego.

Dietetyk, biotechnolog. Wykładowca w Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach. Redaktor Prowadząca czasopisma Współczesna Dietetyka. Szczególne zainteresowania naukowe: kwasy omega- 3 ich wpływ na zdrowie (układ nerwowy, płodność), stres oksydacyjny, polifenole, wpływ żywienia na układ sercowo - naczyniowy.

slusarski

lek. Marek Ślusarski

Temat wykładu:

Jak znaleźć męża?

Ginekolog - położnik , endokrynolog, wieloletni nauczyciel akademicki. Propaguje naturalne sposoby przywracania równowagi zdrowotnej.

witold-kowalewski

lek. Witold Kowalewski

Temat wykładu:

Zdrowie dziecka zaczyna się przed poczęciem.

Specjalizacja I st. z chorób dziecięcych, specjalizacja I st. z medycyny społecznej, specjalizacja II st. z organizacji ochrony zdrowia, specjalista Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w zakresie medycyny społecznej i zdrowia publicznego (WHO Master In Social Medicine and Public Health). Specjalista terapii uzależnień – w trakcie certyfikacji. Konsultant ozonoterapii i chelatacji. Założyciel i prowadzący Centrum Terapii i Promocji Zdrowia

toczylowski

Michał Toczyłowski

Temat wykładu:

Choroby kobiece - nie dopuść do tego.

Naturopata, właściciel marki Narum, współuczestnik prac badawczych i rozwojowych Narine Academy. Interesuje się ziołolecznictwem oraz żywieniem organicznym. Do zdrowia podchodzi holistycznie i szuka go w mądrości natury. Szczególnie interesuje się zagadnieniami związanymi z mikroflorą jelitową oraz jej wpływem na funkcjonowanie człowieka. Chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Prowadzi kanał na Youtube: Korzystajmy z Mądrości Natury.

nicotra

Magdalena Nicotra

Temat wykładu:

Hormony - holistyczne podejście do zdrowia kobiet.

Absolwentka Uniwersytetu w Nordhessen w Niemczech w dziedzinie medycyny komplementarnej z 28-letnim doświadczeniem w służbie zdrowia. Jest wykładowcą oraz naturoterapeutką z uprawnieniem do leczenia pacjentów. Autorka książki pt. "Hormony – Ciało ludzkie oczami terapeutki medycyny komplementarnej".

dul

Marta Dul

Temat wykładu:

Aromaterapia dla kobiet i aromapunktura.

Od 2000 r. zajmuje się prozdrowotnym podejściem do życia i prawidłowym żywieniem. Interesuję się fizycznymi, psychicznymi i duchowymi aspektami funkcjonowania ludzkiego organizmu. Jako naturopata, doradca żywieniowy, aromaterapeuta, trener oddychania przeponowego, prowadzi gabinet, organizuje i prowadzi szkolenia, wykłady, warsztaty. Specjalizuje się w dietoterapiach przeciwzapalnych m.in. przy chorobach autoimmunologicznych, przy insulinooporności i cukrzycy, czy przy chorobach nowotworowych.

lek-ewa-lukaszek-gwozdz

lek. Ewa Łukaszek-Gwóźdź

Temat wykładu:

Tłuszcze roślinne - samo zdrowie czy niekoniecznie?

Ewa gwóźdź Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej, lekarz chorób wewnętrznych. Od 25 lat zajmuje się leczeniem chorób cywilizacyjnych żywieniem optymalnym i prądami selektywnymi.

pawlaszek

Jakub Pawłaszek

Temat wykładu: 

Wszystko co o grzybach i konopiach powinniście wiedzieć
(wspólny wykład z Zofią Wahlberg)

Pasjonat grzybów leczniczych, współtwórca marki MushUp, specjalista od biohackingu i dobrego samopoczucia.

zofia-wahlberg

Zofia Vahlberg

Temat wykładu: 

Wszystko co o grzybach i konopiach powinniście wiedzieć
(wspólny wykład z Jakubem Pawłaszekiem)

Polska królowa konopi. Pierwsza w Polsce rozpoczęła uprawy, konopi na cele lecznicze i tworząc największą plantacje w Europie 1500 hektarów. Skarbnica wiedzy o konopiach, surowcach zielarskich i tworzeniu produktów leczniczych. Co najważniejsze tworzy z potrzeby.

lek-maria-krzanowska

lek. Maria Krzanowska

Temat wykładu:

Wprowadzenie do homeopatii. Przypadek podniesienia odporności.

Homeopata klasyczny, absolwentka podyplomowych szkoleń z homeopatii oraz wykładowca homeopatii na studiach podyplomowych we Wrocławiu oraz
w szkole Creator w Łodzi.

lek-anna-furmaniuk

lek. Anna Furmaniuk

Temat wykładu:

Po owocach poznacie, homeopatia w chorobach przewlekłych, video kontrole.

Kurs homeopatii rozpoczęła w 1998 r. w ramach kształcenia podyplomowego. W 2004 r. uzyskała
licencję brytyjskiego Faucity of Homeopathy. Była członkiem zarządu Wielkopolskiego Stowarzyszenia Homeopatów Lekarzy i Farmaceutów i redaktor naczelną ,,Homeopatii Praktycznej''. Jest tłumaczem i wydawcą ,,Nowego Repertorium Homeopatycznego''.
Działa także jako trener ustawień systemowych, rodzinnych i biznesowych według B. Hellingera.

norkowski

o. dr n. med. Jacek Maria Norkowski

Temat wykładu:

Problem z homeopatią: Czy naprawdę jest niezgodna z nauką i wiarą? Medycyna regulacyjna jako alternatywa dla dominującego modelu medycyny współczesnej.

Lekarz i zakonnik. Studia medyczne ukończył na obecnym Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Zaraz potem wstąpił do polskiej prowincji zakonu oo. Dominikanów. W roku 2009 na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu obronił pracę doktorską z dziedziny medycyny „Śpiączka pourazowa, stan wegetatywny oraz śmierć mózgowa w świetle wybranego piśmiennictwa. Ewolucja poglądów medycznych i jej etyczne implikacje", napisaną pod kierunkiem prof. Jana Talara. Wygłasza też wykłady na temat neurologicznych kryteriów śmierci człowieka i tematy pokrewne, dotyczące chorych, którzy doznali ciężkich urazów mózgu. Nie wykonuje zawodu lekarza.

bross-walderdorff

dr Katarzyna Bross-Walderdorff

Temat wykładu:

Homeopatyczne leczenie chorób kobiecych. 

Ukończyła studia medyczne w Monachium. Po odbyciu stażu i zakończeniu pracy doktorskiej zajęła się klasyczną homeopatią. Jej nauczycielem i mentorem był Mohinder Singh Juse. W 1999 r. otrzymala 2-letnie stypendium w prowadzonej przez doktora Jusa w Szwajcarii szkole klasycznej homeopatii SHI-Homoeopathieschule i po jej ukończeniu otworzyła praktykę lekarską w Bielsku-Białej.

kamelska

dr Anna Malwina Kamelska-Sadowska

Temat wykładu:

Od mleka do zakąski - cholesterol i jego wpływ na zdrowie.

Adiunkt Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Prezes Stowarzyszenia Rozwój i Nauka. Przekazuje wiedzę opartą o najnowsze badania naukowe, doświadczenia oraz praktykę z pacjentem. Fizjoterapeuta z twarda ręka. MOTTO ŻYCIOWE: „Zdrowy tryb życia i sposób odżywiania zalecał będę wedle swoich sił i osądu, mając na względzie pożytek cierpiących, chroniąc ich zaś przed szkodą i krzywdą”- z przysięgi Hipokratesa.

wojtarowicz

Łukasz Wojtarowicz

Temat wykładu:

Holistyczna podejście w leczeniu onkologicznym kobiet

Łukasz Wojtarowicz – Dietetyk kliniczny w Klinice Medycyny Zintegrowanej „KawkaJe” od samego początku jej istnienia. Absolwent Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach na kierunku dietetyka ze specjalizacją dietetyka kliniczna. Ukończył także kurs dietetyki sportowej oraz kurs trenera personalnego. Jest również trenerem sportów.

ostachowska

Ewa Ostachowska

Temat wykładu: 

Medycyna chińska wsparciem męskiej płodności i potencji.

Terapeutka Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w zakresie Fitoterapii, Dietetyki oraz Moksybucji. Nauczycielka yogi.

zabrodzki

Leszek Zabrocki

Temat wykładu:

Jak wyleczyć stany zapalne i mieć sprawny mózg.

Jest biologiem molekularnym, dietetykiem i naturoterapeutą. W swojej codziennej pracy wykorzystuje wiedzę praktyków pozyskaną ze studiów, szkoleń, konferencji, najnowszych publikacji naukowych i książek. Stosuje tylko naukowo przebadane procedury leczenia zdrowym i odpowiednio zbilansowanym pożywieniem i właściwą, dostosowaną do indywidualnych potrzeb suplementacją. Z powodzeniem wykorzystuję fakt, iż natura wyposażyła nas w genialny system samoleczenia.

bienias

Bogusław Bienias

Temat wykładu:

Choroby nowotworowe i przewlekłe – co zrobić, aby terapie były bardziej skuteczne oraz dlaczego suplementy nie zawsze pomagają.

Specjalista Medycyny Komplementarnej, Master Naturopath, Specjalista Medycyny Żywienia Członek Towarzystwa Lekarzy Medycyny Zintegrowanej.

aleksandra-dziadek

Aleksandra Dziadek

Temat wykładu:

Holistyczne podejście do zaburzeń rozwojowych u dzieci, czyli jak homeopatia, leczenie jelit i celowana suplementacja mogą poradzić sobie z autyzmem czy ADHD.

Mgr farmacji, homeopatka, coach, nutrigenomik, dietoterapeuta - zajmuje się holistycznym podejściem do zaburzeń u dzieci - autyzm, ADHD, HNB - wspieram terapiami naturalnymi, homeopatią, ustalam indywidualną suplementację, czuwam nad bezpieczeństwem leczenia.

milena-michalak

Milena Michalak

Temat wykładu:

Komórki macierzyste jako sposób na długowieczność.

Jest absolwentką Biologii ze specjalnością Genetyka (Uniwersytet Jagielloński) oraz Badań Klinicznych (Collegium Medicum UJ).

Pracowała w laboratorium z komórkami macierzystymi a obecnie zajmuje się naturalną terapią, która jest ekstraktem z tych komórek.

Jest certyfikowanym Naturopatą i na co dzień towarzyszy ludziom wspierając ich zdrowienie.

oszczeda

Zdzisław Oszczęda

Temat wykładu:

Poznaj swoje pochodzenie i swoje geny. Jedz i żyj zgodnie z grupą krwi.

Odkrywca, wynalazca, pasjonat. W 2007 rozwinął działalność firmy Nantes w kierunku rozwoju procesów związanymi ze zmianą struktur materiałów. Jej największym osiągnięciem jest produkcja zdeklastrowanej wody przy pomocy reaktora niskotemperaturowej plazmy. Współautor licznych publikacji naukowych i patentów z zastosowaniem wody plazmowanej.

sypula

Jolanta Sypuła

Temat wykładu:

Nie ma życia bez enzymów.

Zaparcia czy to Twój problem.

Dyplomowany naturopata w swojej pracy kieruje się zasadą, że medycyna naturalna z medycyną klasyczną nie powinny się wykluczać, a wzajemnie wspierać i integrować. Wierzy w to, że terapie naturalne zapewniają wszystko, co potrzebne w utrzymaniu właściwego stanu zdrowia w sposób naturalny , a całościowe podejście pozwala docierać do podłoża problemu, a nie tylko łagodzić i maskować jego objawy. Celem jest przywrócenie homeostazy organizmu oraz uruchomienie procesów samoregulacji i zdrowia.

rolnik

Tadeusz Rolnik

Temat wykładu:

Cała Polska piecze chleb.

Zamieniamy trawniki na warzywniki.
(wspólny wykład z Robertem Wagnerem)

Wraz z żoną Agnieszką prowadzi ekologiczne gospodarstwo rolno-pasieczne, wielokrotnie nagradzane. Zajmuje się uprawą prastarych odmian zbóż takich jak orkisz, żyto, płaskurka i samopsza. Prowadzi akcję „Cała Polska piecze chleb", która budzi w Polakach chęć do pieczenia chleba z prastarych gatunków zbóż. Ich gospodarstwo jest także organizatorem pikników promujących zdrowy tryb życia - Majówka i Pełne Zdrowia Dożynki.

wagner

Robert Wagner

Temat wykładu:

Zamieniamy trawniki na warzywniki.
(wspólny wykład z Tadeuszem Rolnikiem)

Wraz z żoną Krystyną stworzyli kultowe miejsce – WAGNERÓWKA, gdzie kilka razy w roku odbywają się pikniki zdrowotne jak Święto Niezapominajki czy Arnoniada.
Koncentrują się na sprzedaży świeżych owoców i warzyw i ich przetworów. W sezonie letnim nadwyżki owoców i warzyw są przetwarzane. Dużą część przetworów stanowią kiszonki i zakwasy (kiszone ogórki, patisony, cukinia, sałatki warzywne, żur z mąki żytniej).

sleziak

Grzegorz Śleziak

Temat wykładu:

Wszystko co o kurach i jajkach powinieneś wiedzieć. 

Nazwał się Białym Saibabą po tym jak sam wyleczył się z boreliozy i zaczął pomagać wychodzić z tej choroby innym ludziom. W tym celu m.in. zorganizował wiele wyjazdów na głodówki na Filipiny i Kubę. Obecnie jest ekologicznym rolnikiem z pasją, który pracuje ciężko jak tybetański mnich. Posiada gospodarstwo ekologiczne wraz z ogrodem botanicznym. Prowadzi imponującą hodowle kur i indyków. W okolicach Sandomierza posiada dwuhektarowy sad jabłkowy. Leśny Ogród to także miejsce spotkań ludzi z pozytywną energią.

marczinski

Joachim Marczinski

Temat wykładu:

Pomidory i ogórki na balkonie i ogródku.

Wraz z żoną Edytą przez szereg lat zajmował się ogrodnictwem - uprawą warzyw w tunelach foliowych (przede wszystkim pomidorów i ogórków). Od pięciu lat zajmuje się również hodowlą kóz i wyrobem serów.

swiecznik

Aleksandra Świecznik

Temat wykładu:

Mumio - siła natury.

Naturoterapeutka, specjalista suplementacji, promotorka zdrowia oraz organizator warsztatów w tematyce zdrowego stylu życia.

jochemczak

Jarosław Jochemczak

Temat wykładu:

Jak odpowiednio nawozić swoje uprawy.

Prowadzone wraz z rodziną gospodarstwo stawia na ekologię i szacunek dla istot żywych i środowiska. Certyfikowane uprawy prowadzi od 2008 roku wzmacniając potencjał plonowania przy pomocy probiotycznych szczepów bakteryjnych. W ofercie ma ziemniaki, dynie, topinambur, aronię, proso oraz jabłka i wiśnie. Szczególnie dumny jest z topinambura, którego smak i właściwości zdrowotne powoli docenia rynek. Od roku 2007 posiada status Regionalnego Centrum Mikroorganizmów. W jego gospodarstwie zbiera się również grykę i proso nie stosując chemii do desykacji.

majewska

Martyna Majewska

Temat wykładu:

Niebezpieczne składniki kosmetyków a choroby cywilizacyjne. Jak stworzyć we własnej kuchni bezpieczne, naturalne i jadalne kosmetyki.

Zielarka, Fitoterapeutka, Dietetyczka, Nauczycielka Jogi Twarzy. Od wielu lat prowadzi w całej Polsce warsztaty kosmetyków naturalnych pod marką Naturalnie Naturalni, autorka kursów online o tworzeniu naturalnych, jadalnych kosmetyków.

roksana-kawka

Roksana Kawka

Temat wykładu:

O jedzeniu, które żywi a nie tuczy i emocjach jako podstawie w regulowaniu wagi.

Naturoterapeutka, dietetyk, dyplomowana fitoterapeutka. Członek PZŁ i terapeuta w Klinice Medycyny Zintegrowanej “KawkaJe”.

izabela-michalska

Izabela Michalczyk

Temat wykładu:

Powrót do natury, a dieta w naszych czasach - jak robić zakupy, gdzie, co jeść - powrót do naszych prababek.

Kobieta petarda. Właścicielka Eko Zielarki, Fitoterapeutka, Studentka Naturoterapii, Miłośniczka życia, zwierząt, aktywności i natury. Wykonuje z pasją badania Biorezonansowe oraz prowadzi terapie Quanto

milder

Magda Mildner

Temat wykładu:

Odmładzanie w ayurwedzie

Dyplomowana fitoterapeutka, zielarka, naturoterapeutka, autorka publikacji i książki "OCTY", wykładowca AG oraz IROiA, gość programów TV oraz audycji Radia eM, terapeuta w Centrum Ziołolecznictwa Krasatina.

cwajna

Klaudia Cwajna

Temat wykładu:

Pijawki jako remedium wszech czasów.

Zielarz- fitoterapeuta, Hirudoterapeuta, Inżynier Roślin Leczniczych i Prozdrowotnych.

dominika-budzan

Dominika Budzan

Temat wykładu:

Ziołolecznictwo dla dzieci.

Zielarka, fitoterapeutka, pedagog, animator. Pracuje z dziećmi, w połączeniu z naturą i żywiołami. Prowadzi warsztaty zielarskie dla dzieci i dorosłych. Tworzy autorskie mieszanki ziołowych herbat, kadzidła, kosmetyki pod marką NATURIKA. Jej misją jest przywrócenie naturalnych sposobów uzdrawiania.

urbanska

Wioletta Urbańska

Temat wykładu:

Ogród św. Hildegardy.

Pedagog, pasjonat kuchni i medycyny św. Hildegardy, doradca medycyny naturalnej, członek Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Bractwa Rycerzy Bożogrobców

puszkiewicz

o. Oskar Puszkiewicz

Temat wykładu:

Start w procesie zdrowienia - zioła i grzyby.

Autor książki „OD-NOWA. DLA ZDROWIA. Zioła i grzyby”, która przenosi czytelnika w przyjazny świat przyrody. Uczy, jak korzystać z niezliczonych bogactw natury, stworzonej przez Boga nie tylko po to, aby człowiek podziwiał jej piękno, ale także po to, aby troszczył się o swoje zdrowie. Autor dzieli się doświadczeniem z wielu lat życia w niełatwych górskich warunkach i swoim odkrywaniem właściwości zdrowotnych różnych roślin, grzybów. Czyni to po to, aby nieść ludziom nadzieję, że w sytuacji różnych chorób i cierpień, zawsze warto pomagać sobie samym poprzez odpowiednią dietę, używanie ziół i korzystanie z niezwykłych właściwości grzybów leczniczych.

pachnik

Dorota Pachnik

Temat wykładu:

Instynkt, intelekt, intuicja. Tak jak wibrujesz tak żyjesz.

Pasjonatka ludzkiej natury ułożonej i zakotwiczonej w przekazach pokoleniowych i epigenetyce. Zawodowy naturopata, bioterapeuta, klawiterapeuta oraz konsultant psychobiologi . Swoim ponad dwudziestoletnim doświadczeniem dzielę się w swojej Placówce Oświatowej Szkole Emocji na zawodowych kursach oraz codziennej praktyce z pacjentami.

piotr-larysz

Piotr Larysz

Temat wykładu:

Świadomość Częstotliwości Wszechświata, które pomagają w Samozdrowieniu Człowieka
(wspólny wykład z Arkadiuszem Trześniowskim oraz Karolem Zapolskim)

Z wykształcenia muzyk, muzykoterapeuta, dyrygent, instrumentalista, oligofrenopedagog.
Posiada wieloletnie doświadczenie i praktykę w pracy z dziećmi i młodzieżą o szczególnych potrzebach rozwojowych.

trzesniowski

Arkadiusz Trześniowski

Temat wykładu:

Świadomość Częstotliwości Wszechświata, które pomagają w Samozdrowieniu Człowieka
(wspólny wykład z Piotrem Laryszem oraz Karolem Zapolskim)

Dyplomowany Naturoterapeuta łączy w swej pracy najskuteczniejsze metody fizjo i naturoterapii. Posiada wieloletnią praktykę w zakresie likwidowania i usprawniania szeregu dolegliwości m.in. znoszenie neuralgi i innych nerwobólów, odbudowa odporności psychologicznej na sytuacje stresowe, regulacja układu trawiennego, odbudowa jakości krwi, bóle stawów, dyskopatie, kolano biegacza, łokieć tenisisty, migrenowe bóle głowy, zespoły bolesnego barku oraz inne bóle i dolegliwości różnego pochodzenia.

zapolski

Karol Zapolski

Temat wykładu:

Świadomość Częstotliwości Wszechświata, które pomagają w Samozdrowieniu Człowieka
(wspólny wykład z Piotrem Laryszem oraz Arkadiuszem Trześniowskim)

Naturoterapeuta, od 15 lat zajmuję się zgłębianiem wiedzy na temat zdrowia i życia w harmonii. W swoim życiu przeszedł przez różne ścieżki rozwoju. Sam wyzdrowiał z choroby nieuleczalnej dla współczesnej medycyny, doświadczając cudu terapii naturalnych. Ukończył kursy masażu powięziowego, muzykoterapii, klawiterapii oraz terapii wisceralnej. Ponadto odbył szereg szkoleń i wykładów dotyczących głębszego zrozumienia zależności, przyczyn i skutków zdrowia.

stepien

Karina Stępień

Temat wykładu: 

Tajemnice energii życia według prawideł 5 elementów medycyny chińskiej.

Chemik, farmaceuta, irydolog, naturoterapeuta, podyplomowy psycholog i interwent kryzysowy. Od 12 lat prowadzi Vitę Centrum Promocji Zdrowia, w której tylko indywidualne oraz holistyczne podejście do człowieka daje jej pełną satysfakcję i spełnienie zawodowe.

jastrzebski

Marcin Jastrzębski

Temat wykładu:

Znajdź dzikie i jadalne rośliny w twojej okolicy.

Twórca darmowej aplikacji Eden, w której użytkownicy mogą oznaczać na mapie oraz nawigować się do dzikich, jadalnych roślin w swojej okolicy. 

wasilewski

Robert Wasilewski

Temat wykładu:

Sekret długowieczności. Plazma, wodór i częstotliwości czyli kompletny zestaw uzdrawiania ciała.

Lekarz Medycyny Zakonnej, Komandor-Szpitalnik  Naturoterapeuta Pasjonat Plazmy i poszukiwacz energii Tachionu.

stobinski

profesor dr hab. Leszek Stobiński

Temat wykładu:

Nanotechnologia i jej rola w produkcji suplementów.

Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, Wydziału Chemii. Pracownik naukowo-badawczy, pracował w Polsce i za granicą na wielu uczelniach i instytutach, w tym 15 lat na Tajwanie. Autor kilku monografii i ok. 300 publikacji naukowo-badawczych z zakresu nano(bio)technologii. Promotor kilku doktorantów. Specjalizuje się w opracowaniach innowacyjnych nanokompozytów z udziałem nano-materiałów organicznych i nieorganicznych. Obecnie, w ramach swojej firmy NanoMATPL Ltd., zajmuje się opracowywaniem i produkcją nano-suplementów diety i nano-kosmetyków.

borzecki

Jan Borzecki

Temat wykładu:

Pszczele wytwory dla zdrowia i urody.

Mistrz pszczelarski, rzeczoznawca chorób pszczół, prezes stowarzyszenia pszczelarzy UL, apiterapeuta. Prowadzi rodzinną pasiekę ok. 200 rodzin pszczelich, oraz pasiekę edukacyjną.  Apiterapią zajmuje się od 2014 roku, wytwarza różne apiterapeutyki.

braszka

Paweł Braszka

Temat wykładu:

Technologia plazmatyczna Keshe.

Student Uniwerytetu KFSSI dr.Keshe - fizyka nuklearnego. Wizjoner, wynalazca założyciel fundacji Plazmalab.

doncer

Beata Doncer

Temat wykładu:

Psychologiczna praca z podświadomością, sposobem na leczenie traum.

Specjalista prawa pracy i zarządzanie zasobami ludzkimi. Diagnosta medyczny, trener polskiej akademii hipnozy.

slawek

Beata Sławek

Temat wykładu:

Trening Mentalny w trosce o lepsze zdrowie, czyli jak wprowadzać zmiany z łatwością.

Trenerka Mentalna, Trenerka EFT, absolwentka kierunku Naturoterapia w GWSP Miłośniczka zdrowego stylu życia oraz zdrowego stylu myślenia. Poprzez trening mentalny oraz pracę z emocjami wspiera i motywuje do budowania zdrowych nawyków, poszerzania zasobów mentalnych oraz osiągania obranego celu.

stasiak

Monika Stasiak

Temat wykładu: 

Radykalne Wybaczanie skutecznym środkiem do uzyskania lepszego zdrowia. Praktyczne wskazówki stosowania tej metody na codzień.

Certyfikowana Trenerka Radykalnego Wybaczania i masażystka hawajskiego masażu Lomi Lomi Nui.

salik

Agnieszka Salik

Temat wykładu:

Afirmacje i obfitość - aktywacja Twojego self conceptu.

Trener osobowości, doradca duchowy i motywacyjny.

wojda

Marek Wojda

Temat wykładu:

Senior. Pojedynek z samotnością.

Pedagog, absolwent Uniwersytetu Gdańskiego, doświadczony organizator kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych z ponad 25-letnim stażem, ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa Seniorów w domu. Od 2012 roku oddany pasji teletechnologii wspierającej samodzielnie mieszkających seniorów, jest jedną z pierwszych osób, które wprowadziły do Polski nowoczesne rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo seniora w domu.

kropka

Bożena Kropka

Temat wykładu:

Rewolucyjne Metody Leczenia w Praktyce: 6 Kroków Wyjścia z Alergii.

Bożena Kropka to nie tylko ekspertka w dziedzinie żywienia i dietetyki, lecz także pionierka w odkrywaniu nowych sposobów radzenia sobie z chorobami dietozależnymi, alergiami oraz chorobami autoimmunologicznymi. Jej autorski program "6 Kroków Wyjścia z Alergii" okazał się niezwykle skuteczny w walce z najbardziej uciążliwymi schorzeniami. W trakcie wykładu, Pani Kropka zabierze nas w fascynującą podróż przez świat zdrowego odżywiania i leczenia. Przedstawi nam nie tylko teoretyczne podstawy, ale przede wszystkim praktyczne narzędzia, które każdy może zastosować, aby poprawić jakość życia i zdrowia swojego organizmu.

krzepisz

Magdalena Krzepisz

Temat wykładu:

Emocje uwięzione w ciele. Terapia czaszkowo-krzyżowa jedną z dróg do ich uwolnienia.

Terapeutka TCK, Absolwentka Naturoterapii w GWSP. W pracy terapeutycznej uruchamia samonaprawcze procesy organizmu, integrując ciało, umysł i ducha. Zgłębia z pasją tajniki psychogenealogii, psychobiologii i epigenetyki, wykorzystując w tym wielki zasób swoich doświadczeń.

wohedilow

Dmitrij Wojediłow

Temat wykładu:

Kontrola parametrów mózgu, zakwaszenie lub jego zasadowość, jako podstawowe przyczyny jego dysfunkcji.

Antropolog. Wykładowca Akademii Gospodarki Narodowej, dział medyczny w Moskwie. 

spychalska

Monika Spychalska

Temat wykładu:

Wpływ kwasów omega-3 na nasz organizm.

Specjalistka żywienia naturalnego, Fitoterapeutka, Aromatoterapeutka, Reiki.

lecka

Anna Łęcka

Temat wykładu:

Wartość dźwięku i wibracji w terapii zaburzeń istniejących z autyzmem.

Matka dziecka w spektrum autyzmu. Zawodowo związana z instrumentami terapeutycznymi. Opracowała autorskie ćwiczenia wspomagające terapię zaburzeń sensomotorycznych, snu, koncentracji. Autorka poradnika: Muzyka i wibracja a autyzm.

goral

Małgorzata Góral

Temat wykładu:

Autyzm to nie choroba, ale jest uleczalny.

Naturoterapeutka, refleksolog. Mama dziecka ze stwierdzonym autyzmem.

krol

Marta Król

Temat wykładu:

U źródeł tajemnicy zachwytu.

wokalistka poruszająca się w różnych stylach muzycznych: jazz, soul pop oraz gospel. Autorka tekstów oraz trener emisji głosu. Wydała 5 albumów solowych. Laureatka wielu ogólnopolskich festiwali wokalnych. Nominowana do najważniejszych nagród muzycznych w kraju: Fryderyk oraz Mateusz radiowej Trójki w kategoriach Debiut Roku.

mlynarczyk

Dariusz Młynarczyk

Temat wykładu:

Neuroprotekcyjne CBG w terapii stresu, depresji i zaburzeń pracy mózgu

Terapeuta konopny/ fitoterapeuta, z wieloletnim doświadczeniem korzystania z konopi i substancji konopnych w przywracaniu i utrzymaniu zdrowia.

Strefa dla dzieci

banas

Dorota Banaś

Strefa dla dzieci - zajęcia plastyczne, muzyczne, koncert gordonowski.

Skrzypek Filharmonii Zabrzańskiej, wokalistka, animator kultury, autorka tekstów i muzyki dla dzieci.

bala

Aleksandra Bała

Strefa dla dzieci. Warsztaty i pogadanki o zdrowym odżywianiu.

Naturopata. Terapeutka żywieniowa. Promotorka zdrowia i pasjonatka zdrowych wypieków.

Artyści

lamacz

Przemysław Łamacz

Konferansjer, aktor ,wokalista, tancerz, reżyser. Od ponad 20 tu lat na deskach teatrów śląskich i krakowskich w rolach teatralnych i musicalowych. Równocześnie od kilku lat można go zobaczyć na szklanym ekranie w produkcjach serialowych:
,,Na sygnale '', ,,Szpital'', ,,W rytmie serca'', ,,Lombard życie pod zastaw", ,,Pierwsza miłość" czy „Barwy szczęścia".

thomas

Arthur Thomas

Koncert na fletni pana.

Muzyk - instrumentalista. Prekursor profesjonalnej gry na fletni w Polsce. Koncertuje od 1991 roku. Jego repertuar to standardy światowe, znane i lubiane melodie, oraz utwory sakralne.

Partnerzy

Bilet zwykły
250 zł
wykłady ponad 50 prelegentów
spotkania z prelegentami
Kącik Hobbysty
Bilet VIP
1000 zł tylko 30 biletów!
wykłady ponad 50 prelegentów
możliwość rezerwacji miejsc na wybrane wykłady
spotkania z prelegentami
Kącik Hobbysty
dostęp do strefy dla prelegentów i partnerów
całodniowy catering
Dla dzieci
160 zł dla dzieci od 5 lat
całodzienna opieka nad dzieckiem
gry i zabawy, zajęcia plastyczne, muzykoterapia, koncert gordonowski
poczęstunek

Patronat medialny